معرفی دو تا کتاب و یک مجله خواندنی

ماهنامه سلام دنیا

قسمتی از سخن سردبیر

یکی از بزرگ‌ترین مزایای مدل نرم‌افزار آزاد / متن‌باز و در دیدگاهی فراتر «جامعه آزاد / متن‌باز»، شروع حرکت‌های ساده و کوچک، بر اساس نیاز جامعه است. بدین ترتیب که نیاز دیده می‌شود (خلق نمی‌شود)، گروهی دست به کار می‌شوند، جامعه مشارکت می‌کند، کیفیت روزبه‌روز بهبود می‌یابد و در نهایت همه سود می‌برند. رویه مجله سلام دنیا هم همین است؛ شاید بهترین را منتشر نکرده باشیم، اما شروع کردیم و قطعا می‌توانیم بهتر شویم.

فقط برای تفریح

داستان یک انقلابی اتفاقی

این کتاب، نوشته لینوس توروالدز خالق لینوکس و دیوید دیاموند است. یک خبرنگار مدت ها با لینوس وقت گذرونده و حرف هاش رو شنیده و نتیجه اش شده این کتاب که با نام انگلیسی Just For Fun توسط انتشارات TEXERE منتشر شده.

وب سایت کتاب
دریافت فایل پی دی اف کتاب

دنیای قشنگ نو

آلدوس هاکسلی

دنیایِ قشنگ نو یا دنیای شگفت انگیز جدید (به انگلیسی: Brave New World) یک رمان علمی-تخیلی پادآرمانی (Dystopian) است که در سال ۱۹۳۲ به قلم آلدوس هاکسلی نویسنده و شاعر انگلیسی منتشر شده است. وقایع این رمان در سال ۲۵۴۰ در شهر لندن می گذرد و آرمانشهری را به تصویر می کشد که در آن مهندسی ژنتیک به آفرینش انسانها با ویژگی های از پیش تعیین شده منجر شده، نظام اخلاقی جامعه با تشکیل حکومت جهانی و از میان بردن جنگ و فقر و نابودی کامل خانواده و تولید مثل به کلی پوست انداخته و دانش روان شناسی به طرز حیرت انگیزی اعتلا یافته و تنها هدف انسان ایجاد سعادت و از میان بردن رنج های غیر ضروری ست.

دریافت فایل پی دی اف کتاب

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.